Pateicoties reģiona trenera Jāņa Segliņa iniciatīvai, šobrīd reģionā ir aktivizējies darbs treneru izglītības lauciņā. Pasākumi ir dažādi un skar vairākus segmentus.
 
Viena no reģiona trenera darba jomām ir futbola treneru izglītošana reģionā. Darba ar treneriem ietvaros notiek gan vizītes klubos, gan reģiona līmeņa semināri. Pirmā tūre pa Kurzemes klubiem norisinājās maijā un bija veltīta futbolam 6 pret 6 un 8 pret 8, kas noslēdzās ar līdziga satura semināru Kuldīgā. Šobrīd tiek veikts otrais aplis pa klubiem ar futbolam 11 pret 11 raksturīgiem paraugtreniņiem. Sasaucoties ar šo tematiku, 1.augustā Grobiņā savu futbola redzējumu Kurzemes treneriem izklāstīja LFF FA treneris Andrejs Gluščuks. Seminārā, kurš sastāvēja no divām lekcijām, treneris iepazīstināja ar saviem futbola principiem un salika akcentus treniņprocesam ar jaunajiem futbolistiem. Semināru kopā apmeklēja 18 treneri no  visas Kurzemes.
Septembra un oktobra mēnešos paredzēts vēl viens trenera brauciens pa klubiem ar mērķi parādīt, kā strādāt ar kluba talantīgākajiem audzēkņiem.