Nepieredzēti blīva tabula izveidojusies Rietumu līgā, kur šogad piedalās 10 komandas. Trešo vietu no astotās šķir tikai vienas, bet otro no pirmspēdējās divu uzvaru tiesa. 
 
Līga šogad kļuvusi vēl spēcīgāka un interesantāka, jo tajā startējošie klubi turpina nostiprināties un audzēt spēkus. No iepriekšējā gada dalībniekiem nav tikai FS Jelgava-2, kas šogad veiksmīgi spēlē 2.līgā. Pārējās Rietumu līgas komandas ir saglabājušas un pastiprinājušas komandu sastāvus un turpina piedalīties. Līgā šogad atgriezušās trīs agrāko gadu dalībnieces, palielinot komandu skaitu un ceļot sportisko līmeni - FK Kauguri, FS Liepāja un FC Talsi.
Turnīrs sadalīts divos posmos. Vispirms komandas aizvada viena apļa turnīru, pēc kura rezultātiem tabula dalīsies divos piecinīekos. Ņemot līdzi iepriekš iekrātos punktus, komandas aizvadīs otro apli tikai ar sava piecinieka komandām, noskaidrojot galīgo vietu sadalījumu Rietumu līgā. Divas labākās komandas iekļūst Latvijas čempionāta 3.līgas otrajā posmā.
 
Šajā kārtā svarīgu uzvaru Zemgales derbijā pār saviem principiālajiem pretiniekiem no Bauskas izcīnīja FK Iecava, nostiprinoties turnīra galvgalī. Tomēr tabula ir tik blīva, ka pat līderi divas kārtas pirms pirmā posma beigām nevar būt 100% droši par iekļūšanu pirmajā pieciniekā. 
Divas komandas šodien piedzīvoja zaudējumus pret tabulā zemāk esošajām komandām, palielinot burzmu tabulas vidusdaļā. Liepājas FS mājas spēle pret FK Kauguri liepājniekiem bija būt vai nebūt spēle. Liepājas Futbola skola sezonas vidū izdarījusi krasu pagriezienu kluba stratēģijā, labākos skolas audzēkņus koncentrējot 3.līgas sacensībās. Taču arī Rietumu līgā vieglu spēļu nav. Šodien gan izdevās uzvarēt, vienīgos vārtus Maksimam Babjukam gūstot pirmā puslaika izskaņā. Arī FK Dobele Allegro šodien atgiezās cīņā par pirmo piecinieku, ar 5:0 izbraukumā pieveicot FK Tukums 2000-3 / TSS, kuri vairāk kā pusspēli aizvadīja mazākumā. 
 
Nākamajā nedēļā Rietumu līgā paredzēta tikai viena spēle, kurā JFC Jelgava uzņems Liepājas FS. Taču atbilde, kā komandas sadalīsies papieciniekiem tiks saņemta tikai 1.posma pēdējā kārtā, kas norisināsies 19. un 20.augustā.