Ir iespēja, ka Latvijas futbola čempionāta pirmajā, jeb Nākotnes līgā, nākamgad komandu skaits no Kurzemes dubultosies. Sportiskā konkurencē tiesības spēlēt pēc spēka otrajā stiprākajā čempionātā izcīnījušas četru klubu komandas.
 
Abas Kurzemes komandas šī gada Optibet Nākotnes līgas tabulā atradās pretējās pozīcijās. Ja Grobiņas SC / LFS ilgu laiku pretendēja uz iepēju tieši iekļūt virslīgā, tad Leevon Saldus visā sezonas garumā likās visai drošs pretendents uz izkrišanu no ONL. Turnīra noslēgumā Grobiņas komandu varēja apsveikt ar atkārtoti izcīnītu bronzu un iekļūšanu pārspēlēs, savukārt Saldus komandai izdevās jaudīgs čempionāta noslēgums, un arī konkurenti savā starpā nospēlēja tā, ka Saldus Leevon savu vietu līgā saglabāja. Lai arī Grobiņas SC/LFS pārspēlēs ar FS Metta neradās sajūta, ka kāda no komandām ir jūtami pārāka, tomēr rezultāts uz tablo nosaka visu, un Grobiņas klubs paliek pirmajā līgā.
 
Latvijas čempionāta otrā līga vispirms tika sadalīta Rietumu un Austrumu zonās, pēc tam zonu labākajām komandām veidojot finālgrupu. Šajā turnīrā spilgti izpaudās Rietumu grupas pārsvars meistarībā - Rietumu komandas izcīnīja pirmās trīs vietas. Tādējādi pirmajā līgā bez pārspēlēm iekļuva JFK Ventspils. Ventspilniekiem, lai arī ne viegli, bet ir izdevies divu gadu laikā no 3.līgas pakāpties uz pirmo bez aizķeršanās kādā no zemākajām līgām. Cits Kurzemes klubs - FK Karosta otrajā līgā izcīnīja 3.vietu un tiesības piedalīties pārspēlēs pret ONL 12.vietas īpašnieci FK Dinamo Rīga. Pārspēlēs ar 4:2 un 1:1 labāka izrādījās FK Karosta. Šī ir jau otrā iespēja Liepājas klubam startēt pirmajā līgā. Pirmajā reizē FK Karosta nolēma šo iespēju neizmantot. 
 
Ja visiem tiesības spēlēt pirmajā līgā izcīnījušiem klubiem būs vēlme spēlet un spējas iziet LFF licencēšanas procesu, 2023.gada sezonā Latvijas pirmās līgas čempionātā mēs redzēsim četras Kurzemes komandas - Grobiņas SC/LFS, Leevon Saldus, JFK Ventspils un FK Karosta. Tā būtu būtiska pārbīde ONL ģeogrāfijā, jo pirmo līgu pēc sportiskajiem principiem jāatstāj Rēzeknes un Smiltenes vienībām, dodot vietu divām komandām no Kurzemes.