Rietumu līgā, kas ir Latvijas trešās līgas Kurzemes / Zemgales reģionu komandu turnīrs, šogad piedalās 8 komandas. Sezonas sākumā spēļu kalendārs nedaudz piekliboja, jo vairākas komandas piedalījās Latvijas kausa izcīņā, un arī dabīgā zālāja laukumi vēl nebija pieejami dēļ vēlā pavasara. Toties šobrīd čempionāts ir iegājis aktīvā fāzē. Spēļu ir daudz, tās visas notiek nedēļas nogalēs, veidojot ritmiskas un saprotamas sacensības.
 
LFF šogad trešās līgas komplektācijā rīkojusies gana demokrātiski, atļaujot piedalīties arī augstāku līgu dublieru komandām, un izmantot līdz 5 spēletājiem, kas iekļauti augstākas līgas pieteikumā. Arī ceļš uz čempionāta otro posmu šīm komandām ir atvērts. Čempionāta otrajā posmā iekļūs divas labākās komandas no četriem reģionālajiem čempionātiem. 
 
Rietumu līgā piedalās astoņas komandas no septiņām pilsētām. Jelgava vienīgā ir pārstāvēta ar divām komandām. JFC Jelgava un FS Jelgava -2 savstarpējā spēlē, kas bija arī Rietumu līgas atklāšanas spēle, tika fiksēts neizšķirts 0:0. No astoņām komandām tieši puse ir komandas, kuru klubi spēlē augstākās līgās. Šogad ir arī divi debitanti - FK Iecava un Grobiņas SC sistēmas komanda Dienvidkurzemes FK.
 
Sportiskā intriga turnīra tabulā pēc trešdaļas spēļu aizvadīšanas ir diezgan liela. Līderos šobrīd ir FS Jelgava -2, FK Tukums 2000 -3 un FK Dobele Allegro komandas. Bet spēļu vēl ir daudz, un viss var mainīties. Šajā nedēļas nogalē FS Jelgava -2 uzņems Bauskas futbolistus, bet kārtas centrālajā spēlē Tukumā mājinieki uzņems tuvākos sekotājus turnīra tabulā - FK Dobele Allegro.
 
Rezultāti, tabula un spēļu kalendārs pieejami šeit, kā arī LFF mājaslapā.