Pēc straujās futbola un citu pasākumu apturēšanas 12.martā pagājis jau vairāk kā pusotrs mēnesis. Šo laiku futbolisti pārsvarā pavadījuši individuālos treniņos, kāds varbūt paņēmis pauzi. Lai arī neziņa par iespējamo sacensību atsākšanos turpinās, attīecībā uz komandu sporta veidiem jutamas pirmās pozitīvās iezīmes.
 
Profesionālajiem klubiem šobrīd atļauts trenēties, ievērojot nepieciešamo piesardzību. Vienošanās par turpmākajiem sportošanas principiem āra apstākļos panākta starp veselības un izglītības ministrijām. Droši vien tuvākajā laikā sporta skolas saņems norādes par tālāko treniņprocesa organizēšanu, un tad jau treniņprocess klātienē varēs atsākties ne tikai profesionāļiem.
 
Par sacensību organizēšanu gan runāt vēl pāragri, jo futbolu grūti iedomāties ar distancēšanos starp spēlētājiem divu metru attālumā. Sacensību atsākšana ir tieši saistīta ar pulcēšanās ierobežojumiem, kas pašlaik ir 2 cilvēki. Attiecībā uz sporta pasākumiem gan visdrīzāk tiks piemērotas speciālas regulas. Kurzemes futbola centrs pašlaik nav gatavs minēt iespējamos sacensību atsākšanas datumus. Jaunatnes komandas jau pieradušas pie sacensību rīkošanas posmos, kas ir krāsaināk un arī klubiem ekonomiski izdevīgāk, mazāk tērējoties transportam. Tomēr klubiem būs jāsaprot, ka šogad posmus ar lielu dalībnieku skaitu diez vai varēsim rīkot.
 
Līdz 12.martam komandas jau bija paspējušas pieteikties reģiona sacensībām. Šī gada jaunievedumā - 3.līgā pieteikušās 8 vienības. Rietumu līgā startēs 2 Kurzemes, 4 Zemgales un 2 Rīgas komandas: Liepājas FS, FC Talsi / FK Laidze, FK Kauguri / Beitar (Jūrmala), FK Tukums 2000, FK Lielupe (Rīga), FK Aliance (Rīga), FK Dobele Allegro, FS Jelgava. Kurzemes jaunatnes sacensībās U8-U12 vecuma grupās pieteikušās 66 komandas, kas atbilst ikgadējiem vidējiem rādītājiem. Šogad reģionā tika plānots atgriezt arī Kurzemes U13, U14 un U15 izlases, bet šobrīd projekts ir apturēts, un optimistiskajā variantā varētu sākties vasaras otrajā pusē.