Kā ierasts, maija otrajā piekdienā Rīgā, Rīgas Hanzas vidusskolas un Rīgas 49.vidusskolas laukumos norisinājās Latvijas skolu futbola finālturnīrs. No Kurzemes komandām augstvērtīgāko panākumu izcīnīja Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola, 4.-5.klašu grupā izcīnot 2.vietu.

Latvijas skolu futbolam tradicionāli ir trīspakāpju sistēma, kas dara iespējamu tajās piedalīties ikvienam skolniekam. Skolu futbols Kurzemē ir ļoti populārs - pirmajā posmā pilsētu un novadu sacensībās šogad piedalījās 91 komanda. 16 labākās iekļuva reģiona finālturnīrā, kur katrā vecuma grupā tika noskaidroti gan godalgoto vietu ieguvēji, gan reģiona pārstāvis Latvijas finālsacensībās. Kurzemes sacensībās par uzvarētājiem kļuva Liepājas, Ventspils un Kuldīgas skolas, godam savu skolu pārstāvot arī finālturnīrā Rīgā.

4.-5.klašu grupā DALP 5.vidusskolas komanda apakšgrupā iznīcināja savus pretiniekus ar graujošiem 7:0 un 5:0 rezultātiem. Pusfinālā liepājniekiem jau grūtāka uzvara - ar 3:2 pieveikta Rīgas 64.vidusskola. Fiālspēlē pret Jelgavas 4.vidusskolu piedzīvots minimāls zaudējums 0:1, un turnīrā izcīnīta 2.vieta.

6.-7. un 8.-9.klašu grupās Kurzemniekiem nepārvarams šķērslis izrādījās pusfināls. Jaunākajā no šīm grupām Ventspils 4.vidusskola ar 2:0 uzvarēja Ilūkstes skolniekus, bet bez ierunām kapitulēja šīs vecuma grupas pārliecinošiem uzvarētājiem - Rīgas 49.vidusskolai. Pusfinālā ar rezultātu 1:2 piedzīvots zaudējums Olaines 1.vidusskolai, bet spēlē par 3.vietu ar 3:2 pārspēta Varakļānu vidusskola.

8.-9.klašu grupā V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskola grupu turnīrā pret tukumniekiem un rīdziniekiem tika pie diviem neizšķirtiem. Pusfinālā piedzīvots smags zaudējums pret Valmieras 2.vidusskolu ar 1:6, toties uzvaru beidzot izdevās izcīnīt spēlē par 3.vietu - ar 4:1 sakauta Dekšāru vidusskola. Tādējādi visas Kurzemes skolas izcīnīja vietu uz godalgoto pjedestāla.
Šogad skolu sacensības ir beigušās, bet jau septembrī sāksies nākamā gada sacensību pirmais posms.