Ar attīstības U10 vecuma grupas posmu Talsos šodien sākas Kurzemes jaunatnes sacensību vasaras sezona. Sacensībām dalību apstiprinājušas 78 komandas no visas Kurzemes.
 
Kurzemes futbola centra piedāvājums reģiona komandām atšķiras atkarībā no vecuma grupas. Pagājušajā gadā pēc LFF iniciatīvas reģionā centāmies atjaunot zemākā līmeņa sacensības - turnīru "Ādas bumba" U13 un U15 vecuma grupās. Ja iepriekšējā gadā vēl bija kāda aktivitāte no klubiem - sacensībām pieteicās 6 komandas - tad šogad saņemts tikai vienas komandas pieteikums. Patiesībā tā ir laba ziņa, jo Kurzemes klubi cenšas attīstīt savus futbolistus lielajā 11 pret 11 futbolā, un nesamierinās ar vienkāršu futbola uzspēlēšanu. Latvijas čempionāta U13 vecuma grupā futbolā 11 pret 11 šogad piedalās 8 Kurzemes komandas, kas ir ļoti iepriecinošs skaitlis. Iespējams, šīs sacensības kļūs aktuālākas nākotnē, kad iedzīvotāju skaita samazināšanās un klubu savstarpējas nesadarbošanās dēļ futbols mazākos sastāvos dažiem būs vienīgā alternatīva. Protams, cerēsim, ka šis scenārijs nepiepildīsies.
 
Futbols 8 pret 8 U10-U12 vecuma grupās reģionam joprojām ir prioritārs. Pat neskatoties uz to, ka LFF likvidējusi Latvijas finālturnīru U10 un U11 vecuma grupās, reģiona čempionātā piedalās visas labākās Kurzemes komandas. U10 un U11 vecumā reģionā būs gan elites, gan attīstības līmeņa čempionāts. Šajā sektorā komandu skaits pirmo reizi pēdējo sešu gadu laikā ir nedaudz samazinājies - sacensībās piedalīsies 40 komandas. Laika posmā no 2014.gada komandu skaits šajos vecumos ir gandrīz dubultojies.
 
Futbolā 6 pret 6 U8-U9 negatīvas tendences komandu skaita ziņā saglabājas jau otro gadu pēc kārtas. Pēc maksimuma sasniegšanas 2017.gadā, komandu skaits nokrities 2014.gada līmenī, un sacensībās "Kurzemes tūre" piedalīsies 28 komandas, kuras pēc pašu vēlmes iedalītas elites vai attīstības grupās. Treneru resursa nepietiekamība un slikta plānošana atsevišķos klubos, iedzīvotāju skaita samazināšanās, konkurences pieaugums no citu sporta veidu puses, atteikšanās no sacensību principa jaunatnes futbolā, sporta veida kopējais negatīvais tēls valstī varētu būt tie iemesli, kas šobrīd neveicina jauno futbolistu masveidību.
 
Neskatoties uz pēdējo divu gadu Kurzemes futbola centra aktivitātēm sieviešu un meiteņu futbolā, atjaunojot reģiona sacensības un izveidojot WU16 reģiona izlasi, šis sektors Kurzemē joprojām izskatās bēdīgi. Šogad ar lielām pūlēm ir izdevies nokomplektēt reģiona čempionātu divās vecuma grupās futbolā 6 pret 6. WU12 un WU14 grupās kopā spēlēs 8 komandas no Liepājas, Ventspils, Talsiem un Priekules, kā arī tukumnieces no blakus reģiona. Kopumā meiteņu/zēnu proporcija futbolā 1:10 ir raksturīga visai Austrumeiropai. Meitenes, kas gribētu iesaistīties futbolā, reģionā noteikti ir vairāk, bet Kurzemē trūkst klubu, kur meiteņu un sieviešu futbols būtu prioritāte. Priecāsimies un atbalstīsim tās meitenes, kas mums ir, un gan jau ar laiku futbolistes mums būs arvien vairāk.
 
Komandu sadalījums pa klubiem 2019:
ps 2019 pre2
Sacensības posmu veidā risināsies visu vasaru ar pārtraukumu jūnija beigās un jūlija pirmajā pusē. Septembrī un oktobrī tradicionāli tiks izspēlēts Kurzemes kauss U8, U10 un U12 vecuma grupās.
Sacensībām var sekot līdzi: