82 komandas gan nav šo sacensību rekords. Komandu skaits strauji auga līdz 2017.gada sezonai, kad tika uzstādīts komandu dalībnieču rekords - 109 komandas. Pēdējos divos gados komandu skaits atkal samazinājies, jo ne visas komandas piedalās šajā futbola veidā. Līdz ar to šogad visvairāk komandu ir Liepājas rajona sporta skolas grupai, kurā ietilpst Nīcas, Grobiņas, Vaiņodes un Priekules jaunie futbolisti. Pavisam sacensībās startē komandas no 15 organizācijām.
 
chat2
 
U10 - U14 vecuma grupās komandas sacenšas ne tikai par Kurzemes čempionāta medaļām, bet arī par ceļazīmi uz reģionu finālturnīru, kurš tradicionāli notiks pavasara skolēnu brīvdienās dažādās Latvijas pilsētās. Kurzemei uzticēts uzņemt U14 (2005) finālturnīru, kurš 14.martā notiks Kuldīgā. U10 un U11 vecuma grupās sacensības notiek divos līmeņos - elites un attīstības grupās. Katrā turnīrā dalībnieku skaits svārstās no 6 līdz 10 komandām. Vienīgajā grupā meitenēm piecas komandas sacenšas vecuma grupā WU13.
 
Pēc Ziemsvētku brīvdienām spēles atsākušās ar posmu U11 elites komandām Kuldīgā. Kuldīgas futbolisti šobrīd ir vadībā uzreiz četrās vecuma grupās - U14, U11 elites, kā arī abās U10 meistarības grupās. U13 vadībā izvirzījusies Brocēnu NBJSS / Saldus SS apvienotā komanda, U12 līderpozīcijās šobrīd atrodas Talsu NSS. U11 attīstības grupā vadībā komanda no Aizputes Academy Vitality, bet meitenēm bez zaudējumiem pagaidām cīnās tikai Liepājas FS meitenes. Pilna informācija ar kalendāru un turnīra tabulām atrodama šeit.
 
U8 un U9 komandām tradicionāli tiek rīkots spēļu cikls "Ziemas tūre" bez rezultātu fiksēšanas tabulās un labāko komandu noteikšanas. Abos vecumos komandas sacenšas gan elites, gan attīstības līmeņos, tomēr kopējais komandu skaits (24) nav iepriecinošs. Situācija ar mazajiem futbolistiem atsevišķos klubos ir diezgan bēdīga. Cerams, ka tiks izdarīti pareizi secinājumi, un nākotnē situācija uzlabosies. No šī vecuma komandām visvairāk priecē mazie Kuldīgas, Ventspils un Sabiles futbolisti. "Ziemas tūres" kalendārs pieejams šeit.