Pludmales čempionāts Kurzemē tiek spēlēts dabīgajās pludmalēs, un šogad tam bija īpaši labvēlīgi laika apstākļi. Šajā gadā pludmales futbola laukumos izgāja sešas komandas, kopvērtējumā uzvarot Liepājas komandai Caljan 2.
 
Pēc dalībnieku sastāva Kurzemes čempionāts pludmales futbolā šogad vairāk atgādināja Liepājas čempionātu smiltiņās - par uzvaru kopvērtējumā cīnījās piecas Liepājas komandas un Pāvilosta. Sacensības neatstāja kādreizējā Liepājas rajona teritoriju, pa diviem posmiem notiekot Liepājā un Pāvilostā. Ventspils un Kuldīgas komandas šajā futbola veidā pēdējos divus gadus nav piedalījušās, lai gan līdz 2016.gadam kuldīdznieki bija Kurzemes pludmales čempioni trīs gadus pēc kārtas.
 
Turnīra sportiskā puse izvērtās sekojoši. Uzvarot pirmos divus posmus uz uzvaru kopvērtējumā pieteicās komanda Caljan 2. Trešajā posmā komanda nedaudz atslābinājās, paliekot ārpus trijnieka, bet pēdējā posmā Pāvilostā atkal uzvarēja un noturēja uzvaru kopvērtējumā. Vietu sadalījums no otrās līdz ceturtai izšķīrās pēdējā posmā, otro vietu kopvērtējumā iegūstot vēl vienai Liepājas komandai SLV pluss. Trešie pēdējā posma saimnieki Pāvilosta, bet ceturtie Caljan pirmā komanda. Piektajā vietā Liepājas komanda Ekovalis, kas sacensībās iesaistījās tikai no otrā posma. Ierodoties tikai uz vienu posmu, un arī tajā paliekot pēdējie, sestajā vietā kopvērtējumā Liepājas papīrs.