Turpinot iepriekšējā gada pieredzi, Kurzemes un Zemgales komandas apvienojušās vienā čempionātā. Par divām ceļazīmēm uz 2.līgas otro posmu kopā ar piecām Kurzemes un trīs Zemgales komandām cīnīsies arī divi galvaspilsētas klubi.
 
No iepriekšējā gada čempionāta dalību saglabājusi precīzi puse vienību. No Kurzemes pagājušā gadā starēja FK Karosta (3.vieta), FC Nikers (4.vieta), Talsi / FK Laidze (5.vieta) un Saldus SS / Brocēnu NBJSS (6.vieta). Jaunpienācēji ir vēl viena Liepājas komanda ar Karostas identitāti - K.F., jeb Karostas futbols. Šis klubs iesaista Karostas jauniešus dažādās futbola aktivitātēs, bet sākot no šī gada U10 vecuma komanda piedalās arī reģiona līmeņa sacensībās. Tagad sperts nākamais solis - izveidota 2.līgas komanda. 
 
Vienīgie Zemgales pārstāvji, kuri arī pagājušajā sezonā piedalījās šajā turnīrā, ir Bauskas BJSS / SC Mēmele (10.vieta). Klāt nākusī AFA Olaine ir klubs ar savu jaunatnes sistēmu. Pagājušajā gadā AFA Olaine kopā ar FK Progress veidoja komandu, kas startēja 1.līgā un spēja nokļūt līdz pārspēlēm par spēlēšanu virslīgā. Šogad olainieši nolēmuši sākt savu ceļu pieaugušo futbolā. Arī otri jaunpienācēji no Zemgales FK Kauguri / JSS futbolā nav nekādi iesācēji - komanda ar līdzīgu nosaukumu agrāk spēlējusi Latvijas 1.līgā. Rīgas pārstāvji FK Aliance ir amatieru komanda ar otrās līgas pieredzi, iepriekš spēlējuši citos reģionos. Savukārt FK Dinamo Rīga ir klubs ar jaunatnes futbola piramīdu, kuram pienācis laiks stādīt augstākus mērķus arī pieaugušo futbolā.
 
Sacensību pirmajā posmā komandas līdz 2.septembrim tiksies katra ar katru. Pēc pirmā posma rezultātiem četras labākās komandas, ņemot līdzi visus izcīnītos punktus, savā starpā papildus aizvadīs otrā apļa spēles, līdz 23.septembrim noskaidrojot divus 2.līgas otrā posma dalībniekus.