Latvijas Futbola federācija (LFF) informē futbola līdzjutējus par Eiropas vecākā starptautiskā futbola turnīra - 2016. gada Baltijas kausa izcīņas spēļu biļešu tirdzniecības programmas sākšanos.

 

Triju Baltijas valstu federāciju vienošanās paredz, ka turpmāk Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgie futbola svētki notiks “Baltijas futbola nedēļas” ietvaros, kur pirmā spēle risināsies nominālo turnīra saimnieku laukumā. Tā kā rotācijas kārtībā 2016. gada Baltijas Kausa izcīņai sākotnēji bija jānotiek Lietuvā, tad tieši Lietuvas izlase (gan U-21, gan nacionālā futbola izlase) turnīra atklāšanas spēlēs savā laukumā uzņems Igauniju.

Savukārt Latvijas nacionālā futbola izlase kā pašreizējie trofejas īpašnieki savā pirmajā mačā trešdien, 1. jūnijā lietuviešus uzņems 2014. gada fināla norises vietā – stadionā “Daugava”, Jūrmalas parkā 3, Liepājā. Spēles sākums paredzēts plkst 19:30. Zīmīgi, ka abas šīs komandas tikās Baltijas Kausa finālā iepriekšējo reizi, kad, pateicoties Naura Bulvīša gūtajiem vārtiem, ar rezultātu 1:0 uzvaru izcīnīja Latvija. Jāatzīmē, ka šī vienlaikus būs Mariana Pahara vadītās komandas pirmā mājas spēle savu skatītāju priekšā šogad.

Par Baltijas kausa izcīņu

Baltijas Kauss ir vecākais starptautiskais futbola turnīrs Eiropā. Piedalīties un uzvarēt šajā turnīrā vienmēr ir bijis prestiži un pagodinoši katram futbolistam un trenerim. Katru reizi tieši Baltijas Kausa spēlēs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstsvienības centušās apliecināt savu pārākumu pār kaimiņiem. Vienlaikus šis turnīrs ir kā apliecinājums tam, ka Baltijas valstis spējušas saglabāt kopējā futbola turnīra tradīciju un arī futbola līdzjutējiem šī būs kārtējā iespēja satikties vienkopus šajos futbola svētkos, kamēr komandas futbola laukumā centīsies pierādīt, kas pašlaik ir labākā.

Plašāk ar turnīra vēsturi iespējams iepazīties 2014. gadā veidotajā dokumentālajā filmā "Stāsts par Baltijas Kausu".