Treniņos apgūtās prasmes spēles apstākļos dažādās Kurzemes pilsētās šovasar iemēģināja paši mazākie – U7, U8 un U9 jaunie futbolisti. Sacensību diena ir dinamiska – pāris stundu laikā katra komanda tiekas ar četriem dažādiem pretiniekiem 15 minūšu garās spēlēs. Sacensības notiek paralēli uz 2 vai 3 laukumiem atkarībā no iesaistīto komandu skaita.

 

Kuplākā pārstāvniecība, kā ierasts, abām Kurzemes futbola akadēmijām: liepājniekiem 11 komandas, savukārt ventspilnieki sacensībās piedalījās ar 8 komandām. No pārējiem klubiem JFK Saldus, Talsu NSS, Grobiņas SC un FK Bandava spēja izlikt pa 3 komandām, Kuldīga divas, bet FK Laidze, Brocēni, Vaiņode un Nīca pa vienai komandai.

No maija līdz septembrim Kurzemes Tūre 22 reizes viesojās kādā no Kurzemes pilsētām. U9 vecuma grupā katrai no komandām bija 6 spēļu dienas, U8 komandām - 5, bet U7 vecuma jaunie futbolisti laukumos tikās 4 reizes. Kopumā tika aizvadītas 322 spēles: U9 vecuma grupā 148, U8 vecuma grupā 138, bet U7 vecuma grupā 36 spēles.

Kurzemes Tūre nav sacensības to ierastajā nozīmē – ar turnīra tabulu, punktiem un labāko sumināšanu. Šajās sacensībās ieguvēji ir visi, jo galvenais ir gūt pirmo pieredzi sacensību apstākļos. Arī kausi un medaļas ir vienādi visām 33 komandām un visiem 387 sacensību dalībniekiem.